Domanto Gedimino pergalė Kaliningrade

2016-12-13

Gruodžio 9-10 d. Kaliningrade vyko tarptautinis laisvųjų imtynių jaunių turnyras skirtas nusipelniusiam Rusijos laisvųjų imtynių treneriui Granitui Taropinui.
Kelmės komandą sudarė keturi sportininkai. Geriausiai pasirodė "Aukuro" pagrindinės mokyklos mokinys Domantas Gediminas, kuris kovojo svorio kategorijoje iki 29 kg. Pirmoje kovoje kelmiškis įveikė Arsenijų Šapyevą iš Znamensko rezultatu 10:8. Kovoje dėl pirmosios vietos Domantas po gražios ir atkaklios kovos rezultatu 5:4 nugalėjo Iskanderį Mustafaevą iš Gurevsko. Domantas buvo apdovanotas ne tik pirmosios vietos medaliu, diplomu ir taure, bet ir atminimo prizais. Nugalėtojui buvo įteiktas Kaliningrado peizažo paveikslas iš gintaro, marškinėliai su turnyro atributika ir piniginis prizas - 2000 rublių.
Sėkmingai varžybas pradėjo ir Domanto brolis Edvinas, kovojęs svorio kategorijoje iki 35 kg. Pirmoje kovoje įveikęs Nilą Basiną iš Klaipėdos, dėja, bet negalėjo pasipriešinti ruso Viačeslavo Diukanovo atakoms. Rusas iškopęs į finalą atvėrė Edvinui galimybę kovoti dėl bronzos medalio, tačiau pirmoje paguodos kovoje teko pripažinti dar vieno ruso Ivano Gradinaro iš Čechovo (Maskvos regionas) pranašumą. Edvinas liko 9-tas tarp 17-kos dalyvių.
Paulius Leščauskas, kovojęs svorio kategorijoje iki 42 kg. pirmoje kovoje nugalėjo rusą Rostislavą Bortnikovą iš Černiakovskio, bet antroje kovoje pralaimėjo, veliau turnyro nugalėtoju tapusiam, rusui Guseinui Gazilyevui iš Maskvos.
Svorio kategorijoje iki 85 kg. kovojęs Klaidas Pluščiauskis pirmoje kovoje 2:3 suklupo prieš rusą Robertą Muchametovą (Kaliningradas), o šis pralaimėjęs sekančioje kovoje, užtvėrė kelią kelmiškiui kovoti dėl bronzos medalio.
Tarptautiniame turnyre kovojo 152 dalyviai iš Baltarusijos, Latvijos, Lietuvos, Vokietijos ir daybės Rusijos miestų. Didelį įspūdį, savo sportininkų meistriškumu, turnyre paliko komandos atvykusios iš tolimų Rusijos regionų: Syktyvkaro (Komiu Respublika), Hantų - Mansisko automonės Respublikos  ir Čerepovėcų komandos.
Bendroje nuotraukoje Kelmės komanda nusifotografavo su turnyrą stebėjusiu, buvusiu olimpiniu  ir tris kart pasaulio čempionu Anatoliju Beloglazovu.