Imtynių naujienos

2016-05-10

Balandžio 29 d. Radviliškyje vyko tradicinis tarptautinis laisvųjų imtynių turnyras "Radviliškis 2016". Turnyre kovojo sportininkai iš Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Raseinių, Vilkaviškio, Kelmės ir Daugpilio.
Geriausiai iš Kelmės imtynininkų pasirodė J. Graičiūno gimnazijos mokiniai. Vilius Gečas ir Aurimas Kuoris iškovojo pirmąsias vietas savo svorio kategorijose (63 ir 90 kg.). Antrąją vietą svorio kategorijoje iki 90 kg. užėmė Mindaugas Reimeris nusileidęs tik finalinėje kovoje prieš komandos draugą Aurimą Kuorį. Trečiąja vietą užėmė "Kražantės" progimnazijos mokinys Artiom Veselov, kuris kovojo svorio kategorijoje iki 69 kg. Pirmąją vietą šioje svorio kategorijoje iškovojo kitas kelmiškis Ugnius Simanauskis.
Sekančią dieną Kauno sporto halėje vyko tarptautinis imtynių turnyras skirtas ilgamečiui Lietuvos sporto universiteto imtynių dėstytojui - treneriui Adolfui Liaugminui
atminimui. Kelmiškis Karolis Žiauberis kovojęs svorio kategorijoje iki 50 kg. užėmė trečiąja vietą. Penktąją vietą užėmė Artiom Veselov (63 kg.).

Gegužės 7 d. Latvijos šiaurinėje dalyje esančiame miestelyje Liepoje vyko tarptautinis laisvųjų imtynių jaunučių - vaikų turnyras. Turnyre dalyvavo ir šeši Kelmės imtynininkai. Geriausiai pasirodė "Aukuro" pagrindinės mokyklos mokiniai Arnas Valantinas ir Klaidas Pluščiauskis. Arnas kovojo svorio kategorijoje iki 60 kg.(14 dalyvių). Kelmiškis įveikė du latvius bei lenką ir pateko į finalą. Dėja, bet finalinė kova buvo sėkmingesnė rygiečiui Robertui Ašurkovsui, kuris tapo nugalėtoju. Arnas Valantinas iškovojo antrąją vietą. Svorio kategorijoje virš 60 kg., kur kovojo 19 imtynininkų, sėkmingai pasirodė Klaidas Pluščiauskis, kuris įveikė tris latvius ir pateko į šios svorio kategorijos finalą. Dėja finalinėje kovoje kelmiškis taktiškai klydo ir nusileido rusui Anarui Fatalyevui. Klaidas taip pat iškovojo antrąją vietą. Toje pačioje svorio kategorijoje Vilius Mikalauskas užėmė penktąją vietą (dvi pergalės ir du pralaimėjimai). Svorio kategorijoje iki 53 kg. kovojęs Rolandas Dumskis užėmė 8 vietą (15 dalyvių). Kristupas Norkuckis kovojęs svorio kategorijoje iki 38 kg. (18 dalyvių), užėmė 9 vietą. Vakaris Norkuckis, iškovojęs dvi pergales ir patyręs du pralaimėjimus, užėmė 8 vietą svorio kategorijoje iki 47 kg. iš 15 dalyvių.
Turnyras buvo gerai organizuotas, jame dalyvavo Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos ir Rusijos sportininkai. Viso ant trijų kilimų varžėsi 250 dalyvių. Be dalyvavimo varžybose Kelmės imtynininkai aplankė Liepos miestelyje esantį "Velnio urvą" ir ypatingo grožio, 13 amžiaus Cesio pilį priklaususio Livonijos ordinui bei Cesio miesto senamiestį.