Kaliningrade vyko tarptautinis laisvųjų imtynių jaunių turnyras

2018-12-19

Gruodžio 7-9 dienomis Kaliningrade vyko tarptautinis laisvųjų imtynių jaunių turnyras skirtas nusipelniusio trenerio Granito Taropino prizais laimėti.
Vilius Mikalauskas svorio kategorijoje iki 100 kg. turnyre iškovojo bronzos medalį.
Ketvirtfinalyje kelmiškis įveikė Michailą Žuravliovą (Ozerki), bet pusfinalyje pralaimėjo Nikitai Gorbunovui iš Voronežo apskrities. Kovoje dėl trečiosios vietos Vilius nugalėjo Olegą Zolotovą iš Maskvos.
Jaunesni kelmiškiai pasirodė kukliau. Svorio kategorijoje iki 29 kg. Nedas Leščauskas pirmoje kovoje pralaimėjo Muchadiorui Abdijevui iš Ob’ės ir iš varžybų iškrito.
Svorio kategorijoje iki 58 kg. Paulius Leščauskas pirmoje kovoje rezultatu 7:1 pralaimėjo Arsenui Balajan’ui iš Kaliningrado. Rusas ketvirtfinalyje pralaimėjo čečėnui Rustamui Baštarovui ir eliminavo kelmiškį iš tolimesnių varžybų. Ignas Grigalaitis kvalifikacijoje pralaimėjo estui Kirilui Skiler’iui, o šis sekančioje kovoje pralaimėjo Danilui Krivov’ui ir taip pat eliminavo lietuvį.
Apibendrinant galima pabrėžti, kad turnyras per pastaruosius keletą metų pasiekė labai aukštą lygį, nes čia dalyvauja ne tik pajėgiausi Baltarusijos, Vengrijos ar Kaliningrado srities imtynininkai, bet čia noriai atvyksta Dagestano, Čečėnijos, Jakutijos, Hantu-Mansinsko, Abchazijos, Uzbekistano ir iš kt. regionų ir šalių sportininkai. Dalyvauja Rusijos jaunių čempionatų prizininkai. Tarp visų prizininkų buvo tik vienas Lietuvos ir du Latvijos sportininkai. Daugumą medalių iškovojo ankščiau minėtų Rusijos regionų imtynininkai. Varžybose dalyvavo 230 dalyvių.
Po turnyro, gruodžio 10-16 dienomis vyko tarptautinė mokomoji treniruočių stovykla, kurioje treniruotes vedė olimpinis ir tris kartus pasaulio čempionas Anatolijus Beloglazovas. Kelmiškiai, Paulius Leščauskas ir Vilius Mikalauskas įgijo neįkainojamos patirties treniruodamiesi su pajėgiais imtynininkais, o organizatorių sudarytos puikios gyvenimo sąlygos ko gero bus gera priežastis planuoti dalyvavimą ir kitais metais.