Kelmės sporto centre vyko III-asis tarptautinis laisvųjų imtynių jaunių turnyras „KELMĖ CUP 2019“

2019-05-07

Gegužės 4 d. Kelmės sporto centre vyko III-asis tarptautinis laisvųjų imtynių jaunių turnyras „KELMĖ CUP 2019“. Jau tradiciniu tampantis turnyras sulaukė dalyvių iš dviejų Rusijos miestų, Kaliningrado ir Černiakhovskio, Baltarusijos miesto Gardino, o latviai atvyko iš Daugpilio. Be užsėiečių dalyvavo dešimties Lietuvos miestų komandos. Jaunių turnyre dalyvavo 66 sportininkai. Taip pat buvo trys vaikų amžiaus grupės svorio kategorijos, kuriose dalyvavo 30 dalyvių.

Šeimininkai, audringai palaikomi žiūrovų garbingai atstovavo Kelmės kraštą ir iškovojo net tris aukso medalius bei dar kitų spalvų medalių.

Svorio kategorijoje iki 60 kg. sėkmingai pasirodė kelmiškis Paulius Leščauskas. Kelmės sporto centro auklėtinis pademonstravo gerą techniką ir iškovojo įspūdingas pergales. Labiausiai išsiskyrė pusfinalio kova, kurioje kelmiškis nugalėjo vieną pajėgiausių Baltarusijos imtynininkų Nikolajų Urbanovičių, paguldydamas jį ant menčių. Finalinėje kovojo Pauliu nepaliko jokių vilčių klaipėdiečiui Dovydui Gečui. Svorio kategorijoje iki 65 kg. puikų sportinį charakterį parodė Karolis Žiauberis, kuris pirmoje kovoje įveikė Matą Sketerską iš Alytaus, pusfinalyje komandos draugą Vakarį Norkuckį, o finalinėje kovoje nugalėjo rusą Anarą Azurmanovą ir taip pat iškovojo pirmąją vietą.

Svorio kategorijoje iki 92 kg. Kelmės komandos lyderis Vilius Mikalauskas, kuris ruošiasi šių metų Europos jaunių čempionatui, rimtesnio pasipriešinimo nepajuto. Visas keturias kovas prieš Šiaulietį, Pagėgiškį, rusą ir komandos draugą Justą Miliauską, Vilius laimėjo užtikrintai ir tapo turnyro nugalėtoju.

Minėtas Justas Miliauskas iškovojo sidabro medalį (92 kg.). Trečiasias vietas iškovojo: Edvinas Gediminas (51 kg.), Ignas Grigalaitis (60 kg.) ir Vakaris Norkuckis (65 kg.). Penktąją vietą užėmė Elijus Melešius (51 kg.) ir Vilius Monkevičius (55 kg.).

Vaikų amžiaus grupėje bronzos medalius iškovojo Nedas Leščauskas (29 kg.) ir Nedas Vasiliauskis (35 kg.). Penktąją vietą užėmė Jonas Danauskas (29 kg.).

Geru turnyro organizavimu pasidžiaugę užsienio komandų treneriai pažadėjo Kelmė Cup turnyrą įtraukti į sekančių metų planuojamų varžybų kalendorių ir atvykti su gausesnėmis sportininkų pajėgomis. Tuo tarpu turnyro organizatoriai, kitiems metams kels dar aukštesnius tikslus ir prie dalyvavusių Baltarusijos, Rusijos, Latvijos ir Lietuvos komandų, pasistengs prisivilioti dar bent keletą šalių sportininkus.