Lietuvos jaunių imtynių pirmenybės

2016-04-12

Balandžio 8-9 d. Panevėžio lengvosios atletikos manieže vyko 2016 metų Lietuvos Respublikos imtynių jaunių pirmenybės. Ant trijų imtynių kilimų varžėsi graikų - romėnų imtynių, moterų imtynių ir laisvųjų imtynių atstovai, kurie aiškinosi, kas pajėgiausias šiais metais tarp 17-15 metų. imtynininkų Lietuvoje.
Kelmės imtynininkų komandą sudarė šeši sportininkai: Vilius Gečas, Arnas Valantinas, Kipras Leščiauskas, Ugnius Simanauskis, Artiomas Veselovas ir Mindaugas Reimeris.
Geriausiai pasirodė J. Graičiūno gimnazijos mokinys Mindaugas Reimeris, kuris kovojo svorio kategorijoje iki 85 kg. Kelmiškis pirmoje kovoje rezultatu 8:4 laimėjo prieš pagėgiškį Valdą Kairį, sekančioje kovoje 10:0 sutriuškino klaipėdietį Danilą Michejevą ir trečioje kovoje taip pat nepaliko vilčių kitam klaipėdiečiui Nikitai Grigorjievui, nugalėdamas jį rezultatu 10:0. Laimėjęs visus susitikimus Mindaugas Reimeris tapo 2016 metų Lietuvos laisvųjų imtynių jaunių čempionu. Sėkmę Mindaugui lėmė, jo sąžiningas darbas treniruotėse ir geras treniruočių partneris Aurimas Kuoris.
Antrąją vietą svorio kategorijoje iki 63 kg. iškovojo Kipras Leščiauskas. Pirmoje kovoje kelmiškis į veikė Deivydą Grigaitį iš Alytaus, pusfinalyje ant menčių paguldė komandos draugą, kitą kelmiškį Artiomą Veselovą, tačiau finale neatsilaikė prieš radviliškietį Tomą Kačiukevičių. Artiomas kovoje dėl trečiosios vietos nugalėjo minėtą alytiškį ir užėmė trečiąja vietą. Kitoje šios svorio kategorijos dalyvių lentelės pusėje sėkmingai kovojo kitas kelmiškis Ugnius Simanauskis, kuris kvalifikacinėse kovoje 10:0 nugalėjo klaipėdietį Aleksą Strankauską, ketvirtfinalyje taip pat 10:0 nepasigailėjo vilkaviškiečio Eivydo Okunio, bet pusfinalyje nusileido minėtam radviliškiečiui Tomui Kačiukevičiui rezultatu 6:9. Kovoje dėl trečiosios vietos kelmiškis ant menčių paguldė kitą radviliškietį Žygimantą Krivicką ir iškovojo trečiąja vietą. Šios svorio kategorijos apdovanojimų pakyla atrodė maloniai, nes ant jos stovėjo net trys kelmiškiai, bet vertingiausią apdovanojimą nugvelbė radviliškietis, na bet tai mūsų sportininkams turi suteikti tik papildomos motyvacijos.
Svorio kategorijoje iki 58 kg. sėkmingai pasirodė Vilius Gečas, kuris iškovojo trečiąja vietą. Jau antrose varžybose iš eilės pirmoje kovoje Vilių burtai suveda su kitu kelmiškiu Arnu Valantinu. Vilius laimėjo ir patekęs į pusfinalį susitiko su raseiniškiu Leandru Nutautu. Talentingas raseiniškis buvo laikomas šios svorio kategorijos favoritu ir tai patvirtino. Laimėjęs prieš Vilių iškopė į finalą ir lengvai laimėjo čempiono taurę. Vilius užėmė trečiąja vietą. Arnas Valantinas liko septintas.