Lietuvos laisvųjų imtynių čempionatas

2016-01-19

Sausio 16-17 dienomis Vilniaus lengvosios atletikos manieže vyko 2016 metų Lietuvos imtynių čempionatas. Jau tradicija tapo, kad visų trijų olimpinių imtynių sporto šakų atstovai susirenka į vieną čempionatą. Ant trijų imtynių kilimų vykusiame čempionate paaiškėjo stipriausi 2016 metų šalies graikų - romėnų imtynininkai, imtynininkės moterys ir laisvųjų imtynių atstovai. Daugiausia iš laisvųjų imtynių dalyvių (17) kovojo svorio kategorijoje iki 86 kg, tarp kurių ir trys kelmiškiai. Geriausiai pasirodė praėjusių metų Lietuvos vicečempionas svorio kategorijoje iki 74 kg. Aurimas Kuoris. Aurimui perėjus į sunkesnę svorio kategoriją dar trūksta fizinės jėgos, bet kelmiškis tai kompensuoja technika. Pirmoje kovoje kelmiškis sausu rezultatu 12:0 įveikė klaipėdietį Rimvidą Starikovą, tačiau ketvirtfinalyje po atkaklios kovos 3:7 nusileido kitam klaipėdiečiui Mantui Kairiui. Pastarasis iškopęs į finalą atvėrė galimybę Aurimui kovoti dė bronzos medalio. Paguodos kovoje Kelmės imtynininkui buvo įskaitytas techninė pergalė prieš susižeidusį varžovą, kuris ant kilimo nepasirodė, o kovoje dėl trečiosios vietos Aurimas ant menčių paguldė kauniškį Tomą Musteikį ir taip iškovojo bronzos medalį 2016 m. Lietuvos laisvųjų imtynių čempionate. Šioje svorio kategorijoje sėkmingai pasirodė jauniausias Kelmės komandos narys Mindaugas Reimeris, kuriam suaugusiųjų čempionatas buvo debiutinis. Mindaugas pirmoje kovoje nugalėjo alytiškį Martyną Turauską, ketvirtfinalyje - vilnietį Edviną Bagdėvič, tačiau pusfinalyje nepasipriešino, vėliau čempionu tapusiam, raseiniškiui Domantui Pauliuščenkai. Kovoje dėl trečiosios vietos Mindaugas pralaimėjo 29-erių metų imtynininkui iš Kauno Vitalijui Tavgenui ir užėmė 5-ąją vietą. Šioje svorio kategorijoje vieną pergalę iškovojo Justas Augustis prieš klaipėdietį Artemijų Novikovą, tačiau pralaimėjęs minėtam T. Musteikiui, liko 8-tas. Svorio kategorijoje iki 70 kg. dalyvavęs Dainius Rimkus nusileido varžovui iš Vilkaviškio Martynui Damidavičiui, o šiam nepatekus į finalą, kelmiškis nebeturėjo galimybės kovoti dėl aukštesnių vietų. Dainius liko 10-tas iš 14-os imtynininkų.
Malonu pažymėti tai, kad imtynių sportinį kelią Kelmėje pradėjęs Šarūnas Jurčys dešimtą kartą tapo Lietuvos čempionu. Visas kovas laimėjęs ankščiau laiko ir finalinėje kovoje net neleido suabėjoti savo pranašumu. Buvęs kelmiškis per pusantros minutės rezultatu 10:0 sutriuškino šiauliškį Gytį Jovaišą.
Viso laisvųjų imtynių varžybose dalyvavo 78 imtynininkai.
Kelmės imtynininkus ruošė treneriai Saulius Jurčys ir Nerijus Peleckis.