Lietuvos laisvųjų imtynių jaunimo čempionatas

2013-02-19

Vasario 16 d. Klaipėdoje vyko Lietuvos Respublikos imtynių jaunimo čempionatas. Pirmą kartą jaunimo čempionatas buvo vykdomas pagal tokį formatą, kaip ir suaugusiųjų, varžybose kovojo trijų imtynių stilių imtynininkai: graikų – romėnų imtynių, moterų imtynių ir laisvųjų imtynių.
Puikiai pasirodė Kelmės vaikų ir jaunimo sporto mokyklos imtynininkai, kurie iškovojo šešis medalius. Daugiau apdovanojimų už kelmiškius iškovojo tik Klaipėdiečiai.
„Aukuro“ vid. mokyklos mokinys Vilius Povilaitis lengvai laimėjęs tris kovas tapo čempionu svorio kategorijoje iki 50 kg. Šioje, lengviausioje, svorio kategorijoje visas tris prizines vietas iškovojo kelmiškiai: antras – Tadas Minetas, trečias – Vytas Matulevičius.
Svorio kategorijoje iki 96 kg. užtikrintai, jau trečius metus iš eilės Lietuvos čempionu tapo J. Graičiūno gimnazijos abiturientas Algirdas Kuoris. Finalinėje kovoje kelmiškis ant menčių paguldė 2011 m. Europos jaunimo čempionato 9 vietos laimėtoją Ailandą Šulcą iš Šiaulių.
Rokas Valantinas kovojęs svorio kategorijoje iki 66 kg. ir Tadas Staponkus (iki 74 kg.) iškovojo bronzos medalius. Justas Augustis ir Benediktas Butkus pirmąsias kovas pralaimėjo ir iš kovų dėl medalių pasitraukė.