Lietuvos laisvųjų imtynių jaunimo čempionatas

2014-02-17

Kovo 15 d. Klaipėdoje, lengvosios atletikos manieže vyko Lietuvos Respublikos imtynių jaunimo čempionatas, kuriame vyko trijų olimpinių sporto šakų varžybos: graikų-romėnų, moterų ir laisvųjų imtynių. Čempionate kovojo 16-20 metų amžiaus sportininkai. Kelmės imtynininkai iškovojo tris medalius. Ketvirtus metus iš eilės Respublikos čempionu tapo Algirdas Kuoris, kuris kovojo sunkiausioje svorio kategorijoje iki 120 kg. Nors Algirdo asmeninis svoris tik 98 kg., sportininkas nusprenė pasigalynėti su 20 kilogramų sunkesniais imtynininkais. Kelmiškis šiuo metu mokosi Vilniaus Gedimino technikos universitete, pirmame kurse. Algirdas yra tapes čempionu 2011 ir 2012 m. - 84 kg. svorio kategorijoje, 2013m.- 96 kg. Kitas kelmiškis, kuris taip pat šiuo metu mokosi ir treniruojasi ne Kelmėje, Rokas Valantinas. Sportininkas mokosi Šiaulių Vijolių vidurinėje mokykloje, kurioje yra sudarytos sąlygos treniruotis du kartus per dieną. Sportininkas kovojo svorio kategorijoje iki 66 kg. ir laimėjęs pirmąją kovą prieš dviem metais jaunesnį kelmiškį Dainių Rimkų ir pusfinalyje prieš klaipėdietį Igną Bertulį, iškopė į finalą. Dėja, bet finalinėje kovoje buvusiam kelmiškiui nepavyko išlaikyti turėtos taškų persvaros prieš natūralizuotą pagėgiškį Artiomą Augą. Rokas pelnė sidabro medalį. Šioje svorio kategorijoje kovojęs Dainius Rimkus nors ir nusileido buvusiam komandos draugui, bet dėl trečiosios vietos nugalėjo klaipėdietį.
Dar du kelmiškiai kovojo svorio kategorijoje iki 74 kg. Aurimas Kuoris laimėjo pirmąją kovą, bet antroje nusileido vilkaviškiečiui M. Damidavičiui ir varžybas baigė. Justas Augustis pirmoje kovoje pralaimėjo M. Liorantui ir iš varžybų pasitraukė.
Čempionate laisvųjų imtynių varžybose kovojo sportininkai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Alytaus, Radviliškio, Vilkaviškio, Raseinių, Pagėgių ir Kelmės.