Lietuvos laivųjų imtynių čempionatas

2015-01-0-13

Sausio 10-11 dienomis Vilniaus lengvosios atletikos manieže vyko 2015 metų Lietuvos imtynių čempionatas. Sportininkai kovojo graikų - romėnų imtynių ir laisvųjų imtynių, o pajėgiausios Lietuvos imtynininkės moterų imtynių varžybose.
Kelmės miestą atsovavo keturi imtynininkai. Geriausiai pasirodė J. Graičiūno gimnazistas Aurimas Kuoris (16 m.), kuris kovojo svorio kategorijoje iki 74 kg. Burtų dėka Aurimas kvalifikacijos etapo išvengė ir pateko tiesiai į ketvirtfinalį. Pirmoke kovoje kelmiškis užtikrintai įveikė radviliškietį Kornelijų Stulginską, o pusfinalyje susitiko su 11 metų vyresniu kauniečiu. Trijų Europos čempionatų dalyvis ir daukartinis Lietuvos čempionatų nugalėtojas ir prizininkas Vitalijus Tavgenas buvo aiškus favoritas šioje kovoje, tačiau Aurimo kovingumas ir solidi kovos vedimo taktika padėjo iškovoti pergalę rezultatu 15:4. Finale kelmiškis susitiko su taip pat tituluotu varžovu iš Klaipėdos Pranu Visagorskiu, kurio dėja įveikti nepavyko. Klaipėdietis tapo Lietuvos čempionu, o Kuoriui atiteko sidabro medalis.
Kiti kelmiškiai pasirodė kukliau. Dainius Rimkus (65 kg.) užėmė 7 vietą, Justas Augustis - 11-as, Liutauras Valantinas liko 15-as (abu 86 kg.).
Čempionate kovojo ir buvę kelmiškiai. Rokas Valantinas, kuris dabar mokosi Šiauliuose  (svorio kat. 70 kg.) ir Algirdas Kuoris (svorio kat. 97 kg.), kuris mokosi VGTU, užėmė 5-asias vietas. Devintą kartą Lietuvos čempionu tapo buvęs kelmiškis Šarūnas Jurčys, kuris kovojo svorio kategorijoje iki 65 kg. Sportininkas dabar gyvena ir treniruojasi Klaipėdoje.
Kadangi Kelmėje sportuojantys vaikinai baigę vidurines mokyklas išvyksta į didmiesčius studijuoti arba emigruoja, suaugusiųjų imtynininkų Kelmės imtynių salėje nėra, o  jauniems, dar moksleiviams, konkuruoti su suaugusiais Lietuvos sportininkais čempionate labai sunku. Kelmės vaikų ir jaunimo sporto mokyklos auklėtiniai buvo vieni jauniausių sportininkų čempionate.