Apie mus » Naujienos

Lietuvos Respublikos imtynių čempionatas

2017-01-30

Sausio 26-27 dienomis Panevėžio "Cido" arenoje vyko 2017 metų Lietuvos Respublikos imtynių čempionatas.
63 pajėgiausi Lietuvos laisvųjų imtynių atstovai kovojo aštuoniuose svorio kategorijose, tarp kurių buvo ir trys kelmiškiai. Svorio kategorijoje iki 86 kg. sėkmingai pasirodė J. Graičiūno gimnazijos mokinys Aurimas Kuoris, kuris trečius metus iš eilės užkopė ant pjedestalo. Aurimas kvalifikacinėje kovoje ant menčių paguldė radviliškietį Kornelijų Stulginską, ketvirtfinalyje - rezultatu 11:1 nugalėjo raseiniškį Edviną Batavičių. Pusfinalyje Aurimas susitiko su dviejų paskutinių metų Lietuvos laisvųjų imtynių čempionu Domantu Pauliuščenka. Dėja, bet čempiono nugalėti nepavyko ir šiemet, pralaimėta rezultatu 1:6. Įdomi kova laukė dėl trečiosios. Dar 2013 m., taip pat Panevėžyje, Lietuvos čempionate Aurimo brolis Algirdas Kuoris iškovojo bronzą. Tada jis įveikė atletišką Joniškio graikų-romėnų imtynių trenerio sūnų ir auklėtinį Beną Keršį. Joniškietis 2015 ir 2016 m. tapo Lietuvos graikų-romėnų imtynių čempionu, o šiemet jėgas išbandė ir su laisvūnais. Kaip Algirdas, taip ir Aurimas joniškiečiui tapo "neįkandamas" varžovas. Kelmiškis nugalėjo rezultatu 10:1 ir iškovojo bronzos medalį.
Taip pat šioje svorio kategorijoje kovojo Mindaugas Reimeris, kuris pirmoje kovoje nusileido Domantui Pauliuščenkai, o paguodos kovoje ir Benui Keršiui, tad liko toli nuo apdovanojimų. Šioje svorio kategorijoje trečius metus iš eilės čempionu tapo Domantas Pauliuščenka, finale įveikęs šiaulietį Mantą Adomaitį. Iš viso šioje kategorijoje kovojo 12 imtynininkų. Svorio kategorijoje iki 97 kg. (6 dalyviai) kovojo Egidijus Butkus, kuris pirmoje kovoje pralaimėjo radviliškiečiui Nedui Rasiuliui ir iš tolimesnių varžybų pasitraukė.
Buvęs kelmiškis Šarūnas Jurčys (dabar gyvenantis Vilniuje) vienuoliktą kartą tapo Lietuvos čempionu (svorio kategorija iki 65 kg.).