Lietuvos Respublikos laisvųjų imtynių ir moterų imtynių U15 ir U20 žaidynės

2023-01-10

Šių metų lapkričio 26 d. Kelmės sporto centre buvo organizuotos 2023 metų Lietuvos Respublikos laisvųjų imtynių ir moterų imtynių U15 ir U20 žaidynės. Varžybose dalyvavo pajėgiausi šalies U15 (jaunučių) amžiaus grupės ir U20 (jaunimo) amžiaus grupės imtynininkai ir imtynininkės. Iš viso ant trIjų imtynių kilimų kovojo 179 dalyviai ir dalyvės iš 18-kos Lietuvos miestų ir rajonų.

U20 amžiaus grupėje varžėsi 15-19 metų sportininkai ir sportininkės. Šioje vaikinų grupėje Kelmės komanda iškovojo antrąją komandinę vietą. Pirmi Vilniaus, treti – Vilkaviškio imtynininkai.

Individualiai, savo svorio kategorijose nugalėtojais tapo:

Paulius Leščauskas (79 kg). Paulius laimėjo tris kovas ir vienas varžovas kovoti neišėjo. Vienodais rezultatais 10:0 buvo nugalėti: Dominik Žuravliov (Klaipėda), Bernard Dadyčin (Klaipėda) ir Aleksandr Tašboev (Vilnius).

Ignas Grigalaitis (86 kg). Ignas laimėjo dvi kovas. Prieš Emilijų Kuklerį 12:0, o šiaulietis Nojus Dijokas kovos atsisakė.

Antrąją vietą iškovojo šių metų Europos U15 vice čempionas Rokas Miliauskas, kuris finalinėje kovoje nusileido tik dviem metais vyresniam, šių metų pasaulio U17 čempionato septintos vietos laimėtojui, vilniečiui Armaniui Barsamyanui. Rokas rezultatu 10:0 nugalėjo Luką Komparską (Kaunas) ir rezultatu 13:10 klaipėdietį German Malyšev.

Trečiąją vietą iškovojo Nedas Vasiliauskis, kovojęs svorio kategorijoje iki 61 kg.

Šioje amžiaus grupėje dalyvavo 49 dalyviai iš 11 komandų.

U15 amžiaus grupėje, kurioje varžėsi 11-14 metų berniukai, Kelmės sporto centro auklėtiniai taip pat iškovojo antrąją komandinę vietą, į priekį praleidę tik Klaipėdos komandą. Trečiąją vietą užėmė Raseinių imtynininkai.

Individualiai nugalėjo:

Rokas Stonaitis (52 kg, 4 pergalės, 6 dalyviai),

Arnas Jokimčius (85 kg, 4 pergalės, 7 dalyviai).

Antrąsias vietas iškovojo:

Ugnius Petrauskas (75 kg, 2 pergalės, 1 pralaimėjimas, 10 dalyvių),

Jonas Kaušas (virš 85 kg, 2 pergalės, 2 pralaimėjimai, 6 dalyviai)

Trečiąsias vietas iškovojo:

Domantas Skrodenis (44 kg, 4 pergalės, 1 pralaimėjimas, 7 dalyviai),

Jonas Danauskas (48 kg, 3 pergalės, 1 pralaimėjimas, 6 dalyviai).

Šioje amžiaus grupėje dalyvavo 91 sportininkas iš 15 komandų.

Varžybose taip pat Kelmę atstovavo Vilius Mikalauskas, kuris buvo vienas iš varžybų teisėjų.

Sportininkus varžyboms ruošė treneriai Saulius Jurčys ir Nerijus Peleckis.