Lietuvos U-16 paplūdimio tinklinio čempionatas

2012-06-04

Dvi dienas Vilniuje, Credit 24 arenoje vyko masiškiausias Lietuvos U-16 paplūdimio tinklinio čempionatas, kuris kartu buvo atranka į Lietuvos jaunučių žaidynes. Į čempionatą susirinko 28 vaikinų komandos ir 29 merginų komandos iš visos Lietuvos.
Puikiai čempionate pasirodė Kelmės sporto mokyklos auklėtiniai A. Butkus ir M. Ralovėcas (treneris R. Nekrašas), kurie pirmą varžybų dieną įveikė Kauno pirmąją, Šiaulių antrąja, Panevėžio pirmąją komandas, antrą varžybų dieną kovoje dėl patekimo į pusfinalį 2:1 įveikė Marijampolės pirmąją komandą, pusfinalyje 2:0 nugalėjo Šiaulių antrąją. Didžiajame finale A. Butkus ir M. Ralovėcas 0:2 (17:21, 19:21) pralaimėjo šiauliškiams M. Miliukui ir K. Šimuliui ir tenkinosi sidabro medaliais.
M. Ralovėcui tai buvo pirmasis medalis Lietuvos paplūdimio čempionatuose, o A. Butkus prie pernai laimėto sidabro medalio U-14 pridėjo tokį pat šiemet U-16 čempionate.

Merginų grupėje sėkmingai dalyvavo K.Katkauskytė ir Ž.Minčinauskaitė, jos užėmė 9 vietą.

Čempionate dalyvavo ir Kelmės sporto mokyklos antrosios komandos: T. Servutas ir M. Grinevičius, kurie iškovojo 4 pergales ir patyrė 2 pralaimėjimus tenkinosi aukšta 13 vieta iš 28 komandų. Abiem kelmiškiams buvo pirmasis startas Lietuvos paplūdimio čempionatuose. Merginų grupėje  varžėsi J.Bukantytė ir S.Mačiūnaitė, jos užėmė 17 vietą.