Rusijoje vyko tarptautinis laisvųjų imtynių turnyras

2015-02-17

Vasario 6-8 d. Guseve (Rusija) vyko tarptautinis laisvųjų imtynių jaunių turnyras I. Černiakovskio atminimui. Jau prestižiniu tapusiame tarptautiniame turnyre atvyksta pajegiausi ne tik Baltijos jūros regiono imtynininkai, bet ir sportininkai iš, geriausios pasaulyje laikomos "imtynininkų kalvės", Dagestano miesto  Chasavjurtos. Varžybose dalyvavo keturi Kelmės vaikų ir jaunimo sporto mokyklos auklėtiniai. Svorio kategorijoje iki 76 kg. sėkmingai pasirodė kelmiškis Aurimas Kuoris, kuris pirmoje kovoje nugalėjo M. Vynogradov (Rusija), G. Bingeli (Rusija) ir pusfinalyje lenką M. Bielavski. Finalinėje kovoje teko pripažinti vietinio ruso M. Prilipkino pranašumą. Kelmiškiui atiteko sidabro medalis. Svorio kategorijoje iki 38 kg. Karolis Žiauberis laimėjęs tris kovas prieš rusus ir patyręs du pralaimėjimus užėmė 5-ają vietą. Ugnius Simanauskis, kuris imtyniavo svorio kategorijoje iki 54 kg. laimėjo prieš G. Vanyčevą iš Novgardo, tačiau sekančioje kovoje nusileido kitam novgardiečiui K. Orlovui ir iš kovos dėl medalių pasitraukė. Arnas Valantinas (46 kg.) pirmoje kovoje pralaimėjo dagestaniečiui K. Salmurcajevui, o pastarasis netikėtai pralaimėjęs pusfinalyje, eliminavo kelmiškį iš varžybų. Gerą kelmiškių pasirodymą varžybose įrodo ir tai, Aurimas Kuoris vienintelis lietuvis patekęs į varžybų finalą. Viso Lietuvos imtynininkai iškovojo tik du medalius. Be kelmiškio, bronzos medalį svorio kategorijoje iki 46 kg. pelnė Deivydas Pečiulis iš Vilkaviškio.
Turnyre dalyvavo 211 dalyvių iš: Estijos, Izraelio, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Rusijos ir Vokietijos.
Pasibaigus varžybų savaitgaliui Aurimas Kuoris ir Ugnius Simanauskis kartu su treneriu Nerijumi Peleckiu išvyko į mokomają treniruočių stovyklą Kaliningrade. Apie 100 sportininkų nuo pirmadienio iki šeštadienio du kartus per dieną tobulino savo įgūdžius Kaliningrado imtynių mokykloje vykstančiose treniruotėse.