Daugpilyje vyko tradicinis laisvųjų imtynių turnyras „Daugpilio taurė 2017"
Daugpilyje vyko tradicinis laisvųjų imtynių turnyras „Daugpilio taurė 2017

2017 11 13

Lapkričio 10-11 d. Latvijos mieste Daugpilyje vyko tradicinis laisvųjų imtynių turnyras „Daugpilio taurė 2017“. Kaip ir kiekvienais metais, turnyre sportininkai kovojo dvejuose amžiaus grupėse: jaunių (2001 m. ir jaunesni) ir suaugusiųjų. Kelmės komandą sudarė keturi sportininkai. Jaunių grupėje kovojo Nedas Vasiliauskis (32 kg.), Paulius Leščauskas (53 kg.) ir Vilius Mikalauskas (85 kg.). Suaugusiųjų grupėje, po keletos metų pertraukos, sėkmingai ant imtynių kilimo sugrįžo Benediktas Butkus, kuris kovojo svorio kategorijoje iki 74 kg. Benediktas keletą metų praleido dirbdamas Norvegijoje, bet net ir ten rasdavo laiko pasitreniruoti vietiniame imtynių klube Osle, todėl pakankamai geros fizinės formos neprarado ir dar „dadėjęs“ raumenų ir vyriškos jėgos, sėkmingai pasirodė šiame turnyre. Šiuo metu Benediktas tarnauja Lietuvos kariuomenėje. Pirmoje kovoje kelmiškis rezultatu 10:0 nugalėjo latvį Pavelą Cmaks‘ą, o pusfinalyje po atkaklios kovos įveikė rusą Artiomą Auga iš Kaliningrado. Finale Benediktas po sunkios kovos, rezultatu 1:1 (pagal paskutinio iškovoto balo taisyklę) įveikė daugpilietį Maksimą Ivanovą ir tapo turnyro nugalėtoju.

Jaunių amžiaus grupėje, svorio kategorijoje iki 85 kg. Vilius Mikalauskas pirmoje kovoje ant menčių paguldė baltarusį Valentiną Packevičių, tačiau kovoje dėl pirmosios vietos, rezultatu 8:8 (pagal paskutinius varžovo iškovotus taškus) pralaimėjo latviui Olegui Romanovskiui ir užėmė antrąją vietą.

Svorio kategorijoje iki 53 kg. Trečiąją vietą iškovojo Paulius Leščauskas. Aštuntfinalyje kelmiškis įveikė latvį Artiomą Pankovskį, ketvitfinalyje šiaulietį Beną Petajevą, tačiau pusfinalyje negalėjo pasipriešinti perspektyviam daugpiliečiui, Aleksandrui Morozovui (daugpilietis tapo turnyro nugalėtoju). Kovoje dėl trečiosios vietos Paulius įveikė latvį Ernestą Podnieką ir iškovojo bronzos medalį.

Svorio kategorijoje iki 32 kg. kovojęs Nedas Vasiliauskis pirmoje kovoje po atkaklios kovos pralaimėjo Igoriui Nizinui iš Daugpilio ir liko 7 vietoje.

Tarptautiniame turnyre kovojo sportininkai iš: Baltarusijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Rusijos.