Estijos mieste Viljandyje vyko XVI-asis tarptautinis laisvųjų imtynių turnyras Kullo Koivu

2014-04-22

Balandžio 18-19 d. Estijos mieste Viljandyje vyko XVI-asis tarptautinis laisvųjų imtynių turnyras Kullo Koivu. Turnyras rengiamas buvusio garsaus Estijos imtynininko Kullo Koivu garbei, kuris tragiškai žuvo 1998 metais.
Į varžybas susirinko 149 sportininkai iš Baltarusijo, Estijos, Izraelio, Latvijos, Lietuvos, Suomijos ir Vengrijos. Sportininkai buvo suskirstyti į vaikų ir suaugusiųjų amžiaus grupes.
Kelmės garbę gynė šeši jaunieji imtynininkai. Geriausiai sekėsi "Aukuro" pagr. mokyklos kevirtokui Domantui Gediminui (svorio kategorija iki 26 kg., 6 dalyviai) ir "Kražantės" pagr. mokyklos mokiniui Karoliui Žiauberiui (38 kg., 12 dalyvių). Domantas pirmoje kovoje varžovą K. Lustusą (Estija) pranoko paguldydamas ant menčių, o kovoje dėl pirmosios vietos taškais nusileido kitam estui K. Tamui. Karolis Žiauberis pirmoje kovoje ant menčių paguldė latvį R. Lukinsą, pusfinalyje taškais nugalėjo estą H. Kariką, tačiau finale teko pripažinti raseiniškio D. Rekščio pranašumą. Dar du kelmiškiai iškovojo trečiąsias vietas. Svorio kategorijoje iki 32 kg. kovojo 8 dalyviai. Vilius Monkevičius ("Kražantės" pagr. m.) pirmoje kovoje patyręs pralaimėjimą prieš latvį R. Pobažnijų, kovoje dėl trečiosios vietos laimėjo prieš kitą lavį T. Kisisą. Ugnius Simanauskis, kuris kovojo svorio kategorijoje iki 46 kg. (13 dalyvių) pirmoje kovoje susitiko su pagrindiniu savo varžovu Lietuvoje, raseiniškiu L. Nutautu. Dėja, bet kelmiškis pralaimėjo taškais 10:2. Nutautas lengvai iškopė į varžybų finalą ir taip atvėrė kelmiškiui galimybė kovoti dėl medalių. Pirmoje paguodos kovoje Ugnius nugalėjo latvį N. Smirnovą, o kovoje dėl trečios vietos varžovas atsisakė kovos, taip kelmiškiui atiteko trečios vietos apdovanojimas. Varžybose taip pat dalyvavęs Paulius Leščauskas (32 kg.) pirmoje kovoje nusileido latviui M. Apsitčiui. Latvis į finalą nepateko ir taip užkirto galimybę kelmiškiui kovoti dėl medalių. Svorio kategorijoje iki 50 kg. pirmoje kovoje Kipras Leščiauskas 6:9 taškais pralaimėjo Izraelio atstovui G. Šubajevui, kuris į finalą nepateko.
Turnyre, suaugusiųjų amžiaus grupėje kovojo ir labai tituluotų sportininkų, vienas iš jų vengras Gergo Voleris, kuris pirmoje kovoje "egzaminavo" buvusį kelmiškį Roką Valantiną. Favoritas lengvai laimėjo visas savo kovas ir tapo turnyro nugalėtoju. Vengras yra iškovojęs keturis kartus Europos čempionato bronzos medalį ir pasaulio čempionato bronzą.
Šiam turnyre suaugusiųjų amžiaus grupėje nugalėtojams buvo įteikti piniginiai prizai. Vaikų grupėje sportininkai apdovanoti gražiomis taurėmis