Kelmės sporto mokyklos imtynininkai dalyvavo turnyre bei mokomojoje stovykloje Rusijoje

2019-02-07

Tai 13-asis turnyras ir pagal dalyvaujančių imtynininkų sportinį meistriškumą, galima sakyti, kad tai vienas stipriausių laisvųjų imtynių jaunių turnyrų visoje šiaurės Europoje. Čia noriai atvyksta, pasitikrinti savo jėgas sportininkai, siekiantys aukštesnių tikslų nei būti geriausiais savo valstybėse. Todėl čia galima išvysti pajėgiausius jaunuosius imtynininkus, kurie skina medalius ir kontinentiniuose ir pasaulio čempionatuose.
Apie Kelmiškių pasirodymą.
Svorio kategorijoje iki 92 kg. turnyro nugalėtoju tapo Vilius Mikalauskas. Pirmoje kovoje Vilius įveikė kaliningradietį Robertą Muchametovą, antroje kovoje - Iskanderį Anarmetovą (Černiakhovskis), o finalinėje kovoje nugalėjo Ivaną Demidovą iš Kaliningrado. Viliui buvo įteiktas nugalėtojo diržas, sportinis kostiumas ir pirmosios vietos medalis. Kelmiškis - vienintelis Lietuvos sportininkas, iškovojęs pirmąja vietą.
Lengviausioje svorio kategorijoje iki 28 kg. (20 dalyvių) puikiai pasirodė Nedas Leščauskas, kuris aštuntfinalyje įveikė Abdulą Čopalaevą iš Dagestano, bet ketvirtfinalyje pralaimėjo Nadiršachui Chizievui iš Chantų - Mansinsko. Pastarasis pralaimėjo Abdul-Baisirui Kerimovui ir taip eliminavo kelmiškį iš varžybų.
Svorio kategorijoje iki 33 kg. (24 dalyviai) sėkmingai pasirodė Nedas Vasiliauskis. Kelmiškis kvalifikacijoje nugalėjo Arsenijų Borisovą (Černiakhovskis), aštuntfinalyje nugalėjo latvį Ilja Ivanovą, bet ketvirtfinalyje taip pat nusileido Magomedui Magomedalievui iš Sankt-Peterburgo. Magomedas pusfinalyje pralaimėjo abchazui Eduardui Určukovui ir užkirto taip pat galimybę kovoti dėl medalių.
Daugiausia dalyvių susirinko svorio kategorijoje iki 60 kg. (31 dalyvis), tarp jų ir trys kelmiškiai. Vakaris Norkuckis kvalifikacijoje nugalėjo klaipėdietį Beną Petajevą, bet aštuntfinalyje nusileido estui Kirilui Skileriui. Ignas Grigalaitis pirmą kovą pralaimėjo abchazui Saidui Beraja, o Paulius Leščauskas nusileido Dmitrijui Savinui iš Arzamaso. Visų kelmiškių varžovai į finalus nepateko, todėl pakovoti dėl medalių galimybių nebuvo.
Apibendrinant, verta pagirti kelmiškius už kovingumą. Taip pat smagu matyti, kad vaikinai drąsiai kovoja su Kaukazo imtynininkais, su kuriais seniau būdavo sunku nuteikti prieš kovą psichologiškai, o dauguma lietuvių manydavo apie Kaukazo imtynininkus, kaip apie nenugalimus.
Viso turnyre kovojo 217 imtynininkų iš: Abchazijos, Baltarusijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Suomijos, Rusijos ir Vokietijos.
Pasibaigus turnyrui keturi Kelmės imtynininkai dalyvauja tarptautinėje mokomojoje treniruočių stovykloje su pajėgiausiais turnyro dalyviais.