Lietuvos jaunių laisvųjų imtynių čempionatas

2015-04-13

Balandžio 10-11 d. Kaune vyko 2015 metų Lietuvos imtynių jaunių čempionatas. Varžybos vyko senojoje Kauno sporto halėje ant trijų imtynių kilimų, ant kurių varžėsi geriausi šalies graikų-romėnų imtynių, moterų imtynių ir laisvųjų imtynių sportininkai. Šios varžybos jauniesiems atletams svarbios ir tuo, kad varžybų nugalėtojai įgyja teisę atstovauti Lietuvą Europos ir Pasaulio imtynių čempionatuose.
Kelmės kraštą atstovavo septyni imtynininkai. Puikią sportinę formą šiemet įgijęs kelmiškis Aurimas Kuoris buvo vienas favoritų svorio kategorijoje iki 76 kg. Tačiau kelmiškio laukė akistata su "pirmuoju" Lietuvos jaunių rinktinės numeriu, klaipėdiečiu Artiomu Novikovu. Po laimėtų dviejų pirmųjų kovų, abu favoritai susitiko pusfinalyje. Visi imtynių specialistai laukė įtemptos ir lygiavertės kovos, tačiau Aurimas Kuoris kovą laimėjo "sausu" rezultatu 10:0. Finalinėje kovoje kelmiškis ant menčių paguldė raseiniškį M. Pauliką ir tapo Lietuvos jaunių čempionu. Šiais metais, šešiolikmetis Aurimas, iškovojo Lietuvos suaugusiųjų čempionate antrąją vietą, jaunimo (iki 20 m.) - trečiąją vietą ir dar dvejuose jaunių tarptautiniuose turnyruose Rusijoje ir Baltarusijoje - antrąsias vietas.
Maloniai trenerius pradžiugino "Kražantės" progimnazijos mokinys Ugnius Simanauskis, kuris kovojo svorio kategorijjoje iki 54 kg. Pirmoje kovoje įveiktas komandos draugas Vilius Gečas, o pusfinalyje klaipėdietis A. Chomik. Finale Ugnius po atkaklios kovos nugalėjo Artemij Petrov iš Klaipėdos ir tapo šalies čempionu. Keletą metų Ugnius iškovodavo tik antrąsias ir trečiąsias vietas, bet sunkaus darbo per treniruotes dėka pagaliau pavyko vėl užlipti ant aukščiausios apdovanotojų pakylos.
Penktąsias vietas čempionate užėmė: Vilius Gečas (54 kg.), Mindaugas Reimeris ir Klaidas Pluščiauskis (abu 76 kg.). Kipras Leščiauskas (58 kg.) ir Saimonas Marcinkus (69 kg.) pralaimėję pirmąsias kovas iš tolimesnių varžybų pasitraukė.