Lietuvos laisvųjų imtynių suaugusiųjų čempionatas

2019-01-31

Sausio 18-19 dienomis Šiauliuose vyko 2019 m. Lietuvos imtynių čempionatas. Naujoje Šiaulių sporto gimnazijos sporto salėje ant trijų paklotų kilimų varžėsi pajėgiausi Lietuvos graikų-romėnų imtynių, moterų imtynių ir laisvųjų imtynių atletai.

Sėkmingai pasirodė Kelmės imtynininkai, kurie iškovojo keturis medalius.

Svorio kategorijoje iki 70 kg. Sidabro medalį iškovojo Arnas Valantinas. Kelmiškis pirmoje kovoje nugalėjo Arną Okunį iš Vilkaviškio, antroje – kaunietį Mindaugą Čalką ir pateko į finalą, kur turėjo pripažinti Šiaulių sporto gimnazijos auklėtinio Vadimo Babuškino pranašumą. Šiaulietis antrus metus iš eilės tapo Lietuvos čempionu.

Svorio kategorijoje iki 86 kg. Bronzos medalį pelnė Aurimas Kuoris. Kelmiškis iškovojo dvi pergales prieš Luką Žemkų iš Klaipėdos ir Tomą Musteikį iš Kauno, bet patytė pralaimėjimus prieš daugkartinį Lietuvos čempioną Domantą Pauliuščenko iš Raseinių ir Kornelijų Stulginską iš Radviliškio.

Svorio kategorijoje iki 74 kg. Ugnius Simanauskis iškovojo bronzos medalį. Pirmoje kovoje įveikė daugkartinį „Bushido“ turnyrų nugalėtoją ir dalyvį Eriką Petraitį iš Kauno. Dėja, bet pusfinalyje nepavyko nugalėti klaipėdiečio Gvido Rubežiaus, kuris tapo Lietuvos čempionu. Kovoje dėl trečiosios vietos Ugnius įveikė Eitvydą Okunį iš Vilkaviškio.

Svorio kategorijoje iki 97 kg. bronzos medalį iškovojo Klaidas Pluščiauskis.

Vilius Mikalauskas debiutavęs suaugusiųjų čempionate, kovojo svorio kategorijoje iki 92 kg. Kelmiškis iškovojęs dvi pergales ir patyręs du pralaimėjimus, užėmė ketvirtąją vietą.

Kiti kelmiškiai pasirodė kukliau. Vilius Monkevičius (57 kg.) užėmė šeštąją vietą, Karolis Žiauberis (65 kg.) ir Artiom Veselov (70 kg.) užėmė septintąsias vietas.