Lietuvos vaikų - moksleivių laisvųjų imtynių pirmenybės

2013 11 11

lapkričio 8 d. Pagėgiuose vyko Lietuvos Respublikos vaikų - moksleivių laisvųjų imtynių pirmenybės. Šiose varžybose dalyvavo berniukai gimę 2000-2003 metais. Puikiai pasirodė Kelmės vaikų ir jaunimo sporto mokyklos auklėtiniai, kurie iškovojo keturis - aukso, vieną sidabro ir vieną bronzos medalius. Vilius Monkevičius, kovojęs svorio kategorijoje iki 29 kg. nugalėjo P. Grigaliūną (Šiauliai), T. Latvaitį (Pagėgiai) ir M. Lazarevą iš Klaipėdos bei tapo nugalėtoju. Svorio kategorijoje iki 38 kg. kovojo net keturi kelmiškiai. Geriausiai sekėsi Arnui Valantinui, kuris nugalėjęs A. Dijoką (Šiauliai), V. Pagojų (Klaipėda), ir finale įveikęs raseiniškį D. Rekštį iškovojo pirmąją vietą. Šioje kategorijoje 5-ąją vietą užėmė Nedas Nekrašas, Domantas Šimkus ir Rolandas Dumskis laimėję po vieną kovą, bet toliau patyrę pralaimėjimus užėmė atitinkamai 7-tą ir 8-tą vietas. 47 kg. svorio kaegorijoje pagirtinai kovojo Vilius Gečas, kuris įveikė K. Palaikį iš Kauno, D. Paršaitį iš Vilkaviškio, o finale nugalėjo raseiniškį U. Chmieliauską ir tapo čempionu. Vilius Mikalauskas buvo sunkiausias iš kelmiškių ir kovojo svorio kategorijoje iki 66 kg. Dėja šioje svorio kategorijoje varžovai neatvyko ir nugalėtoju paskelbtas buvo kelmiškis. Gediminas Dilys kovojo svorio kategorijoje iki 41 kg. ir užėmė trečiąją vietą, kovoje dėl bronzos įveikė D. Markevičių iš Kauno. Svorio kategorijoje iki 44 kg. puikiai varžybas pradėjo kelmiškis Ugnius Simanauskis, kuris pirmoje kovoje įveikė A. Šokaitį iš Vilniaus, antroje kovoje - šiaulietį T.Gricių, o pusfinalyje Ž. Krivicką, tačiau finale teko pripažinti raseiniškio L. Nutauto pranašumą.
Varžybose avykęs Lietuvos Respublikos seimo vicepirmininkas Kęstutis Komskis įsteigė piniginį prizą geriausiam pirmenybių imtynininkui. Visų miestų trenerių sprendimu prizas buvo įteiktas kelmiškiui Arnui Valantinui. Kelmiškis spalio 18 d. iškovojo Lietuvos jaunučių sidabro medalį, spalio 25 d. Rygoje Paulo Budovskio tarpatutiniame turnyre taip pat iškovojo sidabro medalį. Tokius aukštus laimėjimus Arnas pasiekia sąžiningo treniručių lankymo ir stropaus darbo dėka.
Šiose vaikų - moksleivių pirmenybėse dalyvavo 90 dalyvių iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Alytaus, Radviliškio, Vilkaviškio, Raseinių, Kelmės ir Pagėgių.