Rygoje vyko 18-asis Paulo Budovskio tarptautinis laisvųjų imtynių turnyras

2012-10-29

Spalio 27 d. Rygoje vyko 18-asis Paulo Budovskio tarptautinis laisvųjų imtynių turnyras. Sportininkai varžėsi trijose amžiaus grupėse: vaikų, jaunučių ir suaugusiųjų. Geriausiai sekėsi "Kražantės" pagr. mokyklos mokiniui Ugniui Simanauskiui. Kelmiškis kovojo vaikų amžiaus grupėje, svorio kategorijoje iki 40 kg. Pirmoje kovoje įveikė vilkaviškietį D. Pečiulį, antroje - E. Jurgelaną iš Jelgavos, pusfinalyje nugalėjo A. Stepanovą iš Daugpilio.. Dėja finale nepavyko įveikti didesnę varžybų patirtį turintį pagėgiškį G. Jovaišą ir užėmė antrąją vietą. Praėjusiais metais Ugniius taip pat buvo iškovojęs antrąją vietą. Suaugusiųjų grupėje, svorio kategorijoje iki 66 kg. kovojo du kelmiškiai, kuriems teko susikauti tarpusavyje dėl medalių. Benediktas Butkus pirmoje kovoje pralaimėjo S. Tepliakovui iš Kaliningrado, šis iškopdamas į finalą atvėrė kelią kelmiškiui kovoti dėl bronzos medalio. Benediktas pasinaudojo atsivėrusia galimybe ir iškovojo trečiąją vietą, nugalėdamas komandos draugą Roką Valantiną, kuris liko penktas. Rokas prieš tai įveikė D. Jazvicą ir R. Gromovojsą (abu iš Daugpilio), bet kaip ir Benediktas patyrė pralaimėjimą prieš kaliningradietį. Svorio Kategorijoje iki 84 kg. Algirdas Kuoris pirmoje kovoje nusileido E. Bokmaniui iš Rygos ir varžybas baigė. Justas Augustis (jaunučių grupė) kovojo svorio kategorijoje iki 69 kg. ir laimėjęs dvi kovas, bet pralaimėjo ketvirtfinalyje ir iš varžybų pasitraukė. Robertas Petrauskas (48 kg.) pralaimėjo estui ir klaipėdiečiui ir taip pat iš varžybų pasitraukė.
Turnyre dalyvavo 319 dalyvių iš Baltarusijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Rusijos.