Tarptautinis laisvųjų imtynių turnyras

2014 12 10

Gruodžio 6-7 d. Estijos mieste Viljandyje vyko 52 - asis tarptautinis laisvųjų imtynių turnyras skirtas olimpinio vicečempiono Martino Kleino atminimui. Martinas Kleinas sporto pasaulyje garsus tuo, kad 1912 m. Stoholmo olimpinėse žaidynėse, pusfinalio kovoje laimėjo ilgiausiai trukusią imtynių kovą per visą imtynių istoriją. Kadangi tuo metu imtynių taisyklėse laikas nebuvo ribojimas, kova truko 11 valandų ir 40 minučių. Po tokios pusfinalio kovos estas atsisakė kovoti finale dėl aukso medalio.
Šiame tradiciniame turnyre Kelmės imtynininkai dalyvavo antrus metus iš eilės. Geriausiai pasirodė lengviausias kelmiškis Domantas Gediminas, kuris svorio kategorijoje iki 26 kg. tapo nugalėtoju. Svorio kategorijoje iki 32 kg. Paulius Leščauskas iškovojo trečiąją vietą, Domanto brolis Edvinas Gediminas liko septintas. Sėkmingai pasirodė broliai Valantinai. Arnas Valantinas (46 kg.) ir suaugusiųjų amžiaus grupėje kovojęs Liutauras Valantinas (86 kg.) iškovojo sidabro medalius. Šiaulių sporto internatinėje mokykloje besitreniruojantis Rokas Valantinas (74 kg.) užėmė trečiąją vietą. Šioje svorio kategorijoje puikiai pasirodė j. Graičiūno gimnazijos mokinys Justas Augustis, kuris iškovojo antrąją vietą. Trečiąją vietą iškovojo Dainius Rimkus (65 kg.).
Turnyre dalyvavo sportininkai iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos.
Tai buvo paskutinės šių metų imtynių varžybos, kuriose dalyvavo Kelmės imtynininkai. Per šiuos metus kelmiškiai sudalyvavo 16 kartų nacionalinėse ir tarptautinėse varžybose, kuriose iškovojo 73 medalius, iš jų 32 medalius iškovojo Lietuvos čempionatose ir pirmenybėse. Penki kelmiškiai tapo Lietuvos čempionais. Jaunučių žaidynėse iškovota antroji komandinė vietą. Dainius Rimkus, 2014 m. Kelmės geriausių sportininkų rinkimuose užėmė trečiąją vietą.